KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 11196051
nr 1119 6051
Lars Norrman
(1915-1979), Sverige
Blandteknik, Lars Norrman (1915-1979), Tre figurer och en kaktus. Proveniens Kapten Bengtsson - Galleri Bengtsson, Stockholm
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
måndag 17 juli 2017
kl 20:57:41
13/7 19:30:18
100 kr
15/7 22:10:47
Lars Norrman
Läs mer om Lars Norrman